top of page

Кондиціонування і повітряне опалення централізованою системою та вентиляція (приклад реалізації системи)

example_drawing.png

Розглянемо одну з реалізованих систем в апартаментах в м. Києві, загальною площею 255 м2 .

Основними складовими системи є:

- 1. Припливно-витяжний блок (ПВ-1)

Блок ховається за легкоз’ємну підшивну стелю в пральній кімнаті. До нього входять вентилятори, фільтрувальні панелі, високоефективний рекуператор та електро-нагрівач. Завдяки цьому обладнанню здійснюється очистка, попередня підготовка та подача припливного повітря у систему К1 для подальшої обробки, а також забезпечується видалення повітря з брудних зон (верхня зона кухні, гардеробні).

example_1.jpg
example_2.jpg

- 2. Кліматична установка ( К-1)

Встановлена за легкоз’ємною підшивною стелею в сезонному гардеробі установка відповідає за кінцеву підготовку зовнішнього, або суміші зовнішнього та рециркуляційного повітря (охолодження або нагрів до необхідної температури; зволоження – як додаткова опція, за бажанням), та його подачу в кімнати. Джерелом холода і тепла виступає інверторний тепловий насос типу повітря-повітря.

- 3. Блок клапанів

Дане обладнання розташоване також в застельовому просторі сезонного гардеробу, поруч з кліматичною установкою. Це є виконавчий механізм плавного регулювання кількості та температури припливного повітря, залежно від потреби в кожному, окремо взятому, приміщенні. Забезпечує приплив повітря для вентиляції в кімнатах навіть після досягнення заданої температури.

example_3.jpg
example_4.jpg

- 4. Блок шумогасників

Для запобігання розповсюдження шуму від обладнання по повітроводам, передбачено встановлення шумогасників. Оскільки площа встановлення була обмежена, ми розробили і виготовили індивідуальну нетипову конструкцію шумогасників для даної квартири.

- 5. Блочні повітроводи

Повітроводи проходять в застельовому просторі коридора. Під час проектування системи повітроводів, ми врахували всі обмеження, викликані дизайнерською концепцією, архітектурою приміщень, обмеженням по висоті та ширині застельового простору, розташуванням освітлювальних приладів. Оскільки довжина магістралей припливних повітроводів досить велика, ми використали додаткову внутрішню ізоляцію з гладкою поверхнею. Це дозволяє уникнути інертності в регулюванні мікроклімата найвіддаленіших кімнат.

example_5.jpg
example_6.jpg

- 6. Дифузори, решітки

Використовуються для припливу та забору повітря і є єдиними видимими елементами системи в кімнатах. В нашому прикладі були використані лінійні дифузори для припливу і витяжні анемостати – для видалення повітря. Від місця іх розташування в кімнатах залежить правильність руху повітря по оселі та загальне відчуття комфорту. Тому, приплипливні дифузори встановлені біля місць основних теплонадходжень – біля вікон. Крім того, обов’язковим є організація руху повітря з «чистих» повітряних зон (спальні, кабінети) в, так звані, «брудні» (коридор, хол). Для цього в різних зонах додатково встановлені дифузори, що з’єднані між собою повітроводами, для перетоку повітря між зонами.

- 7. Витяжні вентилятори

В санвузлах та ванних кімнатах змонтовані, незалежні від централізованої, витяжні системи з локальними побутовими вентиляторами. Плита на кухні обладнана витяжним зонтом із вбудованим вентилятором.

example_7.jpg

Опис роботи системи

Система з одними і тими ж складовими може мати різну логіку та режими роботи, які задаються відповідно Вашим пріорітетам, та може мінятися вже під час експлуатації. В цьому полягає універсальність нашої системи. Але, для зручності, розглянемо логіку роботи системи з нашого прикладу.

Система може працювати в трьох основних режимах з регулюванням продуктивності в кожному режимі:

Вентиляція

Зовнішнє повітря забирається з вулиці припливно-витяжним блоком (ПВ1) через решітку для забору повітря та очищається у фільтрі від пилу.

У холодний період року повітря проходить через високоефективний протиточний пластинчатий рекуператор, в якому відбувається теплообмін від теплого витяжного повітря до зовнішнього холодного, з ефективністю до 93% без передачі жодних запахів, за потреби догрівається у калорифері.

У теплий період року повітря після очищення одразу подається в приміщення.

В цьому режимі забезпечується тільки подача зовнішнього повітря та видалення повітря з «брудних» зон без регулювання температурних параметрів у кімнатах.

Кондиціонування

Через рециркуляційну решітку в загальному коридорі повітря потрапляє з приміщень в камеру змішування кліматичної установки К1.

Далі повітря проходить температурну обробку (охолодження/нагрів) в кліматичній установці, та через блок клапанів регулювання подається в приміщення.

Дане регулювання дає можливість раціонально використовувати електричну енергію при кондиціонуванні, регулюючи потужність інверторного теплового насосу, в залежності від обраного режиму та температури в кожній кімнаті.

В цьому режимі забезпечується тільки регулювання температурних параметрів у кімнатах кліматичною установкою без подачі зовнішнього повітря та без видалення повітря з «брудних» зон припливно-витяжною установкою.

Вентиляція + Кондиціонування

Даний режим поєднує в собі два інших режима: зовнішнє повітря після блоку ПВ1 потрапляє в камеру змішування К1, де змішується з рециркуляційним повітрям з приміщень, проходить температурну обробку та через блок клапанів регулювання подається в приміщення.

Частина повітря із приміщень перетікає в прилеглі санвузли і гардероби, та видаляється локальними вентиляторами. З кухні та загального гардеробу (відносно «брудні» зони) повітря видаляється блоком ПВ1. Викид повітря здійснюється в шахти, які передбачені для витяжних систем із кухні квартири. Інша частина перетікає в загальний коридор помешкання через двері або переточні дифузори та через рециркуляційну решітку потрапляє в камеру змішування кліматичної установки К1.

Незалежно від режиму роботи, повітря проходить через блок шумоглушників які забирають шум від працюючого обладнаня. Далі повітря через систему повітроводів потрапляє до приміщень та через дифузори рівномірно розподіляється.

Отже, після заселення у такі апартаменти, Замовник отримав систему, яка:

  • регулює параметри мікроклімату в кожній кімнаті;

  • розумно споживає електроенергію, використовуючи тільки необхідну потужність теплового насосу, в залежності від зовнішньої температури та кількості тепловтрат або теплонадходжень до кожного приміщення, шляхом автоматичної зміни обертів вентиляторів та компресора.

  • просту в управлінні, яка обслуговується лише у двох нежитлових приміщеннях (гардероб та пральня) без необхідності перебування сервісних працівників в інших кімнатах.

  • в процесі експлуатації, за потреби, є можливість доукомплектувати систему парозволожувачем для підтримки відносної вологості у помешканні.

У Вас є запитання?

Зв'яжіться з нами

Напишіть нам емейл

Зателефонуйте нам

bottom of page