top of page

Кондиціонування спліт-системою канального типу та вентиляція

duct_type.png

Для детального огляду схеми кондиціонування спліт-системами з внутрішніми блоками канального типу та вентиляції, візьмемо за приклад 4-кімнатну квартиру на 160 квадратних метрів.

Кондиціонування

По-перше, визначаємось з кімнатами, в кожній з яких потрібно регулювати температуру окремо. В нашому прикладі це Вітальня, Кабінет, Спальня 1 та Спальня 2.

Зовнішні блоки кондиціонерів розміщаються на балконі. Внутрішні блоки, по одному на кожну з кімнат в яких потрібно регулювати температуру,розташовуються в застельовому просторі як правило суміжних нежитлових приміщень. Повітря з кімнати забирається через решітку в стелі, охолоджується/підігрівається в кондиціонері та по повітроводах повертається в кімнату, де подається через решітку в стелі біля вікна.

Плюсами такої системи є:

- відсутність видимого обладнання в кімнатах

- повітря плавно розповсюджується по кімнаті

- не спричиняє протяги та шум

До мінусів можна віднести:

- необхідно встановлювати лючки в стелі для доступу до обладнання

- внутрішні блоки встановлюються в особистих санвузлах, гардеробах - під час сервісного обслуговування спеціалістам доведеться порушувати ваш особистий простір та заходити в такі приміщення

- обладнання забирає 27 - 30 сантиметрів висоти приміщення

duct_type_split.jpg

Вентиляція

1. Локальні витяжні системи:

Мінімально необхідний об`єм вентиляції для будь-якої оселі складається з видалення повітря з так званих "брудних" зон.

maico.jpg

В нашому прикладі для цього використані побутові витяжні вентилятори Maico в приміщеннях санвузлів, гардеробу і пральні, а також витяжний зонт з вмонтованим вентилятором в кухні.

Приплив повітря в такому разі можливий лише через відкриті вікна. Але разом зі свіжим повітрям при цьому в оселю потраплятимуть пил, бруд та шум.

Також відкриття вікон створює неконтрольвані протяги, що понижує показники енергоефективності оселі, а чим вище житловий будинок, тим актуальніше ця проблема.

2. Примусова припливно-витяжна вентиляція:

Оптимальним рішенням буде примусова система припливно-витяжної вентиляції. В такій системі свіже повітря забирається з вулиці через забірну решітку та потрапляє у припливно-витяжний блок, що розташовано в застельовому просторі пральні, поруч з кліматичною установкою.

В припливно-витяжному блоці, повітря проходить попередню очистку та температурну підготовку у високоефективному рекуператорі.

Далі, по повітроводам повітря прямує до кліматичної установки, де проходить кінцеву обробку та подається в житлові кімнати, а видаляється з верхньої зони кухні.

Для запобігання розповсюдженню шуму від обладнання по квартирі, повітроводи обладнанні шумогасниками, а розподілювачі повітря додатково обклеєні шумопоглинаючим матеріалом зсередини.

vent_unit.png

Резюме

Кондиціонування

Спліт-система з канальними внутрішніми блоками - це найкращій спосіб підтримання необхідної температури в кімнатах, який, проте, має низку недоліків (необхідність встановлення ревізійних лючків в стелі, для доступу до кожної одиниці обладнання; обладнання займає багато місця в застельовому просторі, та найчастіше в особистих санвузлах та гардеробах, що змушує сервісних спеціалістів порушувати Ваш особистий простір під час обслуговування).

Вентиляція

Припливно-витяжна система вентиляції з високоефективним рекуператором в поєднанні з локальними витяжними системами забезпечує організований рух повітря по квартирі: від "чистих зон" (вітальня, кабінет, спальні), до "брудних зон" (кухня, пральня, гардероб, санвузли), що не дає можливості неприємним запахам потрапити до житлових кімнат, та зберігає енергоефективність оселі.

Кондиціонування + Вентиляція

Кондиціонування спліт-системами канального типу разом з вентиляцією добре справляється з підтриманням комфортних умов, але така схема обмежена в можливостях додаткових опцій.

Якщо Вам підходить така схема - зателефонуйте нам, та наші спеціалісти, після уточнення деталей, підберуть для Вас обладнання та розрахують вартість такого варіанту.

Якщо:  

- Вас не засмучує наявність внутрішніх настінних блоків, та можливий шум від них, в кожній житловій кімнаті;

- Ви шукаєте більш бюджетний спосіб регулювання температури в кімнатах радимо ознайомитись зі схемою кондиціонування спліт-системою з внутрішніми блоками настінного типу та вентиляцію.

Якщо:  

- Вам важливо, щоб обладнання займало небагато місця, бажано в межах одного нежитлового приміщення;

- Ваші потреби не обмежуються простим підтриманням темпрератури в кімнатах, а Вас цікавить додаткові можливісті системи, такі як повітрянне опалення або парозволоження, або тонка очистка повітря, зверніть увагу на кондиціонування і повітряне опалення централізованою системою та вентиляцію.

У Вас є запитання?

Зв'яжіться з нами

Напишіть нам емейл

Зателефонуйте нам

bottom of page